Witamin

Skutki uboczne oleju z ryb

Olej rybny zawsze wiadomo, że zawierają tłuszczowy omega-3 tłuszczowe, które są bardzo korzystne dla osób cierpiących na choroby serca, nadciśnienie, astma, reumatoidalne zapalenie stawów, zaburzenia dwubiegunowe, oraz wiele rodzajów nowotworów. Omega-3 kwasów tłuszczowych zawartych wkoncentrat oleju z ryb są na ogół dobrze tolerowane. Olej z ryb lub olej z wątroby dorsza stał się ważną częścią życia ludzi jako codzienne uzupełnienie.

Jednak, jak wiecie moneta ma dwie strony, zaobserwowano, że olej z ryb zawiera również pewne skutki uboczne. Teraz trzeba się zastanawiać, co te skutki uboczne są. Chciałbym powiedzieć, że skutki uboczne oleju z ryb nie sąbardzo niebezpieczne, jeżeli są spożywane w zależności od dawki, ale jeśli pacjent przyjmuje duże dawki lub przedawkowania, konsekwencje mogą być bardzo niebezpieczne. Aby poznać niebezpieczeństwa spożywania nadmiernej ilości oleju z ryb też przeczytać na .....

Gdy podjęte w dużych dawkach, oleju z ryb może zwiększyć ryzyko krwawienia. Może to być w formie krwawieniach z nosa, uderzeń i krew w moczu.

Metale ciężkie i inne zanieczyszczenia poisoning jest inny ryzyko związane z oleju z ryb. To dlatego, że rtęć, dioksyny i polichlorowane bifenyle (PCB) są obecne w niektórych gatunków ryb.

Niestrawność to kolejny efekt uboczny oleju z ryb. Dzięki dużej ilości oleju z ryb, biegunka mogą również wystąpić.

Nieustanne odbijanie i posmaku ryby są inne skutki uboczne zużycia oleju z ryb.

To kolejny efekt uboczny z oleju rybnego ponieważ zawiera witaminy, które, w przypadku spożycia w dużej ilości może być szkodliwe dla zdrowia.

Zgaga i niestrawność są również traktowane jako efekty uboczne oleju z ryb.

Istnieje więcej działań niepożądanych oleju z ryb, które to eructations, nudności, bóle brzucha, wzdęcia i smaku ryb. W każdym przypadku, nawet zużycie dużych dawek kwasów tłuszczowych pochodzenia morskiego, wydają się wywołać poważne efekty uboczne. Na przykład,w ostatnim badaniu, u niektórych pacjentów białaczkę trwało 17 g koncentratu oleju z ryb dziennie (odpowiednik 15-30 razy zalecaną dawkę), bez znaczących skutków ubocznych postrzegane być przypisane do Omega-3.

W niektórych pacjentów, leczenie dużymi dawkami omega-3 prowadzi do wydłużenia czasu krwawienia. Późniejsze badania kliniczne dotyczące zużycia 2-5 g kwasów omega-3 na dobę nie potwierdziły te efekty. Inne badanie wykazało, żeleczenia skojarzonego opartego na aspirynę lub warfarynę (leki przeciwzakrzepowe) oraz Omega-3 nie zwiększa ryzyko krwawienia.

Wcześniejsze badania wykazały, że kontrola glikemii u chorych na cukrzycę ma negatywny wpływ na leczenie wysokimi dawkami Omega-3, jednak dwa duże metaanalizy później nie potwierdziły tych uwag wstępnych.

Jak każdy wie, olej z wątroby dorsza jest olej, który jest uzyskiwany z niektórych gatunków Gadus ryb (dorsz, właśnie), typowe dla północnych mórz. Jest bogaty w witaminy A, D i. Substancje te pochodzą z jego właściwości zw odniesieniu do zdrowia. Ponieważ omega 3 są teraz bardzo modne, olej z wątroby dorsza miały rykoszetem. pierwsze, należy zauważyć, że istnieje głęboka różnica między tranu i innych, które są pobierane nie od organu,ale z ciała. Faktycznie w porównaniu do innych olejów rybnych, tzn. zawiera mniej omega 3 i zawiera więcej witaminy A i witaminy D, a to jest również wykorzystywane w chirurgicznym leczeniu zapalenia stawów.

Brytyjskie badania w 2003 wykazały, że około 30 pacjentów, olej z wątroby dorsza w pigułce spowolnił rozwój choroby w tkankach pacjentów, którzy przeszli wstawienie endoprotezy kolana. Niestety, te wiadomości zostały otrzymane ze zwykleprzywiązywanie wagi i ponad-przesady przez media za pośrednictwem internetu i gazet. Po kilku dniach, te same Naukowcy przeprowadzili szersze badania na pacjentach, aby ocenić stopień realne korzyści leczenia i stwierdził, że korzyści były świetne, ale lekarze wyjaśnili, że cod-olej z wątroby nie może odwrócić chorobę.

W Australii nie było innego badania, które przeprowadzono w 2004 r., że integracja z Omega 3 będzie bardzo przydatne w redukcji astmy dziecięcej. Jako olej z wątroby dorsza zawiera kwasy tłuszczowe omega 3, wielu dziennikarzy zaczęło wychwalając oldlekarstwem od babci, przez miareczkowanie ich kawałki z innych fraz promujących dla babć, ale rzeczywistość jest znacznie skromniejsza.

Ponieważ olej z wątroby dorsza zawiera witaminę A i to nie może być przekroczona, ponieważ witamina A (i D) są praktycznie jedynymi witamin, które mogą mieć poważne problemy z przedawkowaniem (nie powinny zostać przekroczone ponad 10.000 jm witaminy dziennie, jeśli rekrutacjajest długotrwały), zwłaszcza jeśli wykonane z koncentratów spożywczych, takich jak te produkowane przez wątrobę. Eskimos powiedzieć, że nie można jeść wątrobie niedźwiedzia polarnego lub plomby w nadmiarze (około 15.000 jm witaminy gram!), bo kara robito jest bardzo niebezpieczne, może prowadzić do przewlekłego zatrucia, które mogą być bardzo poważne, ponieważ objawy są subtelne:. bóle głowy, wypadanie włosów, problemy skórne, bóle kości i stawów, zaburzenia czynności wątroby, itp. Niektóre leki oparte na retinoidy (A), powszechnie stosowane w dermatologii, mają ciężkie skutki uboczne, gdy są brane dla systemowego i przez długi czas.

Jako olej z wątroby dorsza zawiera mniej innych Omega 3 oleje z ryb, to jest bardziej logiczne i zgodne z tymi w szczególności sformułowane poprawnie, z wyjątkiem ortopedycznego praktyce (gdzie witaminy D i omega 3 są synergiczne w leczeniu wielu chorób,zapalenie kości i stawów i osteoporozy w pierwszej kolejności) i praktyce dermatologicznej (gdzie synergie Omega 3 i witaminy), korzyści z wątroby dorsza, wydaje się zależeć jedynie od zawartości kwasów tłuszczowych omega 3: W związku z tym korzystne jest, aby standardowych dodatków kwasów tłuszczowych, które majążadnych problemów witaminy nadwyżek .

Na przykład, 100 g tranu ma następujące cechy (źródło: US Department of Agriculture):

Kalorie: 902

Witamina A: 100000 jm

Witamina D: 10.000 IU

Omega 3: 20,72 g

Cholesterol: 570 mg.

Dla porównania, (samo kalorii) nie zawiera witaminy A lub witaminy D, 485 mg cholesterolu, ale zawiera 35,98 g omega-3.

Oznacza to, że 10 g (jedna łyżeczka) jest uzasadniony maksymalna olej z wątroby dorsza, które mogą być podjęte na dzień:. 90 kcal, 10.000 jm witaminy A, witaminy D 1000 i 1,9 g kwasów omega 3

Po wielu latach nieużywania, olej z wątroby dorsza z minionych pokoleń powrócił z nową nieruchomość do zwalczania wielu dolegliwości, takich jak zapalenie kości i stawów i astmy. Babcie były słuszne. Tran jest dobry na prawie wszystko. Potwierdzenie jest prowadzone badanieprzez zespół naukowców, który powiedział, że to jest skuteczne wobec choroby zwyrodnieniowej stawów. Około 31 pacjentów cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów, którzy czekają na operację ich kolana, zostały przeprowadzone specjalne tabletki tranu od prawie trzech miesięcy. Na jednej połowiepróbki, były dwie kapsułki dziennie z 1000 mg tranu. Inni pacjenci otrzymywali tabletki placebo (niezawierająca żadnego leku i podawać pacjentom wzmocnić oczekiwania pacjentów do zdrowia). 100%, tylko 26%Byli tacy, którzy brali placebo i odczuło poprawę.

Dane sugerują, że olej z wątroby dorsza ma podwójny efekt: z jednej strony, że spowalnia zwyrodnienie chrząstki kości i stawów i z drugiej strony, zmniejsza się procesy zapalne, które powodują ból stwierdzili prof Caterson Zasady tego rodzaju zdrowej.oleju są znane od wielu lat. Dzięki masowej obecności witaminy D i A (trzy razy wyższe niż to, co jest w wątrobie wołowej), olej z wątroby dorsza jest stosowany w leczeniu zapalenia ucha i alergie, ułatwia czynności mózgui jest opłacalne leczeniu stresu i innych zaburzeń behawioralnych.

Więcej faktów na temat tranu

Według niektórych badaczy, jest dowodem korzystnego wpływu kwasów tłuszczowych zwanych Omega-3, które są głównym składnikiem oleju. Omega 3 kwasy tłuszczowe są przydatne do ochrony przed atakiem serca i raka mózgu i nawet. Cod-olej z wątroby uzyskuje się przez gotowanie na parze wątroby ryb, a następnie przycisk, aby wyodrębnić cenny płyn, który jest bogaty w witaminy A i D. W Wielkiej Brytanii, w czasie II wojny światowej, kapsułki wykonane z oleju z ryb były dostarczane przezdzieci w wieku poniżej 5 lat, kobiety w ciąży i tych, którzy byli w okresie karmienia piersią.